Samsung Galaxy S20 FE 5G
$160
Not Buyable
- LYBF35071
- Sold
Samsung Galaxy S20 FE 5G
Good
--%
Battery Health
128GB
6GB
Cloud Orange
Unlocked
SM-G781U1/DS
Seller Listing Description
Galaxy S20 FE 5G Pink. The phone comes with charging cable and case. Standard shipping free.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The phone is in excellent condition. It does not have any noticeable wear or tear.
Ships from
Snellville, GA
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 1, 2024
- Date Updated: Feb. 8, 2024
- Date Closed: Feb. 8, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy S20 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 FE 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 164 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 405 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 190 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...