Samsung Galaxy S22 Plus
$274
Not Buyable
- LYAW99667
- Expired
Samsung Galaxy S22 Plus
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Black
Spectrum
SM-S906U
Seller Listing Description
The phone is in good condition, the front screen and the frame has some scratch.
It is Spectrum phone.
Comes with generic charging usb-c cable and wall fast charger.
ALL MY LISTING OFFER 30 DAYS MONEY BACK GUARANTEED IN ORIGINAL SHAPE!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
the frame has some scratch.
Ships from
Morristown, NJ
5.0 of 5.0 stars,
3238 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 23, 2024
- Date Updated: March 29, 2024
- Date Closed: March 29, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 19 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 167 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 390 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 157 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...