Apple iPhone 15 Plus
- LYAO51335
- Expired
Apple iPhone 15 Plus
Seller Listing Description
Up for grabs is this iPhone 15 Plus in the pink color. It is the latest model from apple and has apple care coverage until November 9th 2024. This item is listed as good condition because of previous use of the device but has NO scratches, dents, or wear and tear as seen in the detailed photos. This item will ship with the original box.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
NO SCRATCHES, NO DENTS, NO WEAR AND TEAR.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 15, 2024
- Date Updated: Feb. 3, 2024
- Date Closed: Feb. 3, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Plus?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Plus Specs
| Capacity | 4383 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...