Apple iPhone 11 Pro Max
$285
Not Buyable
- LXNW77598
- Sold
Apple iPhone 11 Pro Max
Fair
--%
Battery Health
64GB
Gold
Unlocked
A2161
Seller Listing Description
Color: Gold
Will ship within 1-2 business days.
Returns/exchanges and cancellations are subject to 3% restocking fee.
Battery Health
- 81% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
fair condition more noticeable wear and tear.
Ships from
Morton Grove, IL
5.0 of 5.0 stars,
406 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 26, 2023
- Date Updated: Dec. 28, 2023
- Date Closed: Dec. 28, 2023
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...