Samsung Galaxy S10e
- LXNV59808
- Sold
Samsung Galaxy S10e
Seller Listing Description
Low price for a quick selling.
The device was taken out of box for verification and some basic testing. It was in a mint condition (almost new and was used no more than a few days, with back protection plastic still on). It comes with original box, rubber case, EU adapter, USB-C adapter (but no USB-C charging cable), and brand-new earphone.
Will ship within two days after receiving payments.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 25, 2023
- Date Updated: Dec. 28, 2023
- Date Closed: Dec. 28, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10e Specs
| Capacity | 3100 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 146 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 435 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 142 mm 5.6 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 150 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...