Google Pixel 7 Pro
$377
Not Buyable
- LXNV05994
- Expired
Google Pixel 7 Pro
Mint
--%
Battery Health
128GB
12GB
Obsidian
Mint Mobile
GE2AE
Seller Listing Description
Brand new. Set up and updated to Android 14, and then decided to sell it. Never carried. Flawless.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Odenville, AL
5.0 of 5.0 stars,
11 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 25, 2023
- Date Updated: Jan. 5, 2024
- Date Closed: Jan. 5, 2024
Want to sell your Google Pixel 7 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| USB | USB-C |
| Li-Ion 5000 mAh (non-removable) | |
| 23W wired (PD 3.0) | |
| 23W wireless; reverse wireless | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 512 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7-inch LTPO AMOLED (OLED), 120Hz, HDR10+ | |
Size and Weight
| Size | 162.9 x 76.6 x 8.9 mm (6.41 x 3.02 x 0.35 in) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 212 g 7.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...