Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
- LXNT86496
- Sold
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
Seller Listing Description
Excellent condition near mint! Never repaired, screen is flawless always in a case. Photos are of actual device.
✅ 17.1 IOS
✅1tb
✅WIFI + CELLULAR Unlocked NO SIM RESTRICTIONS
Works perfect and will be shipped same or next day
💲Price is firm ‼️
📦 Order will be shipped with USPS Priority or UPS 🚚
‼️ Buyers with freight forwarder addresses are welcome to purchase, no need to ask. Must have USA confirmed address with prior purchase history. ‼️
‼️Buyers must make sure the shipping address at Paypal check out is correct and it cannot be changed after item is shipped. Cancelations due to incorrect address are subject to cancellation and/or restocking fee ‼️
‼️USA CONFIRMED SENDER AND PAYPAL ADDRESSES ONLY‼️
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Near mint!
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 24, 2023
- Date Updated: Feb. 6, 2024
- Date Closed: Feb. 6, 2024
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 Specs
| Capacity | 9660 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 641 g 22.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...