Google Pixel 7a
$279
Not Buyable
- LXNM02076
- Sold
Google Pixel 7a
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Charcoal
Unlocked
GWKK3
Seller Listing Description
Google Pixel 7a near mint, includes two cases. Final price
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor sign of wear
Ships from
Aguirre, PR
5.0 of 5.0 stars,
12 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 17, 2023
- Date Updated: Dec. 20, 2023
- Date Closed: Dec. 20, 2023
Want to sell your Google Pixel 7a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4385 mAh |
| USB | USB-C |
| 4385 mAh (non-removable) | |
| Fast wired charging (up to 18W) | |
| Qi wireless charging (up to 7.5W) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 431 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.1-inch OLED, 90 Hz, HDR, 1080 x 2400 | |
Size and Weight
| Size | 152.0 x 72.9 x 9.0 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...