Google Pixel 3a
- LXNI98293
- Sold
Google Pixel 3a
Seller Listing Description
I have a Pixel 3a that I bought very recently (way after the release of the phone) because it was inexpensive and very fast with a lot of features. I got a good deal for a new phone, where I had to pay nothing, but I have this phone (Pixel 3a) in mint condition that is as good as new that I want to give to someone who can make good use of it. I am a Computer Engineer myself, so for the couple of months that I used my phone, I have used it in a way that wouldn't strain the battery, so it still has phenomenal battery life. Let me know if you would be interested in buying
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 13, 2023
- Date Updated: Dec. 21, 2023
- Date Closed: Dec. 21, 2023
Want to sell your Google Pixel 3a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3a Specs
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1080x2220 |
| Screen Size | 142 mm 5.6 inches |
| Pixels Per Inch | 441 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 151 mm 6.0 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 147 g 5.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...