Apple iPhone 13 Mini
- LXMB01322
- Sold
Apple iPhone 13 Mini
Seller Listing Description
This phone has been amazing. Phone looks brand new with one tiny micro scuff on the screen being the only wear at all. 88% Battery Health.
Listing includes case bundle worth $$$. OEM Apple leather case (black), Nomad leather case (black), bullstrap case (minor damage / light gray), white TPU bumper case. See pics for case condition (only bullstrap has any damage).
Listing comes with OEM box.
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Case kept always. Edge-to-edge screen protector installed. One small screen micro scratch from before screen protector was on it. See pics for detail.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 10, 2023
- Date Updated: Jan. 10, 2024
- Date Closed: Jan. 10, 2024
Want to sell your Apple iPhone 13 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Mini Specs
| Capacity | 2406 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 137 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...