Apple iPad Mini 5th Gen
- LXLN44395
- Expired
Apple iPad Mini 5th Gen
Seller Listing Description
Excellent condition. Minimal use, always with screen protector and case on. No scratches or cracks on screen.
Photos taken WITH PaperLike screen protector on (slight matte texture) and prior to wipe. Device will be fully factory reset before ship and will ship with screen protector to prevent accidental shipping damage.
We are an Android house. This received minimal use on Verizon and Google Fi.
Will ship within 24 hours.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 26, 2023
- Date Updated: Nov. 6, 2023
- Date Closed: Nov. 6, 2023
Want to sell your Apple iPad Mini 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 5th Gen Specs
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...