Apple iPad Pro 11" 3rd Gen 2021
- LXLL11177
- Sold
Apple iPad Pro 11" 3rd Gen 2021
Seller Listing Description
iPad Pro 11inch in Minit conditon 128gb, comes with original box and accessories, includes a paper like matte screen protector , Great condition Magic Keyboard from Apple , Apple Pencil with box comes with grip sleeve and metal holder, ESR Smart Folio magnetic. iPad is on AppleCare plus plan but buyer can take over if they would still like AppleCare. Ipad is priced to sell for this ultimate starter bundle.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 25, 2023
- Date Updated: Nov. 4, 2023
- Date Closed: Nov. 4, 2023
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 3rd Gen 2021?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 3rd Gen 2021 Specs
| Capacity | 7540 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 279 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 466 g 16.4 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...