Samsung Galaxy S22 Plus
$383
Not Buyable
- LXLG33476
- Sold
Samsung Galaxy S22 Plus
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Black
Unlocked
SM-S906U1
Seller Listing Description
Samsung Galaxy S22 Plus SM-S906U1 128GB Black Factory Unlocked EXCELLENT Condition
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Display has some light surface scratches.
Ships from
Philadelphia, PA
5.0 of 5.0 stars,
436 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 20, 2023
- Date Updated: Dec. 1, 2023
- Date Closed: Dec. 1, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 19 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 167 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 390 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 157 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...