Samsung Galaxy S22 Ultra
- LXLC37433
- Canceled
Samsung Galaxy S22 Ultra
Seller Listing Description
Gently used phone in good condition with minimal signs of regular use. It comes in a unique Sky Blue color, exclusive to the Samsung shop. The screen was always protected by a screen guard, ensuring it remained free from scratches or damage. The phone was always in case, although I should consider a harder one because the rubber case didn't protect it from minor dents. Never repaired, no issues with the battery, sound, camera, or anything. The system is updated to the latest available version. Unlocked, ready for connection to any carrier.
Includes original S-Pen, original box with original USB cable (never used), SIM pin tool.
Also includes a slightly used S-View Flip Cover from Samsung.
Actual images of the device.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor dents on black metal bezels.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 15, 2023
- Date Updated: Nov. 24, 2023
- Date Closed: Nov. 24, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...