Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
- LXKJ30262
- Canceled
Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
Seller Listing Description
- iPad Pro 12.9" 256GB WiFi 5th Gen
- never taken outside of home
- included glass screen protector x2 (best you can buy)
- included "paper feel" screen protector (currently on iPad with extra included)
- included folio case with slot for Apple Pencil
- will ship in original Apple iPad Pro box it came in (as shown in pictures)
- iPad is in like new, mint condition with no signs of wear or use
- iPad works perfectly and has been tested by Apple Store and shown to be in like new condition
- no returns/refunds; item sold as is in like new, mint condition.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 27, 2023
- Date Updated: Oct. 7, 2023
- Date Closed: Oct. 7, 2023
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021 Specs
| Capacity | 10702 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 682 g 24.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...