Google Pixel 6a
$219
Not Buyable
- LXKH25100
- Sold
Google Pixel 6a
Good condition
--%
Battery Health
128GB
6GB
Sage
Unlocked
GX7AS
Seller Listing Description
Near mint unlocked Google Pixel 6a. The display is pristine. Great device but I prefer my smaller Pixel 5. Sale includes the device, original box, glass screen protector and Caseology Athlex case. Free shipping upgrade using UPS or USPS. Packaging will include bubble wrap for added protection during shipping. Will ship same day as cleared payment.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Faint marks on the back from the case. Very difficult to see unless you angle the device in bright light
Ships from
Greenville, SC
5.0 of 5.0 stars, 163 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 25, 2023
- Date Updated: Sept. 25, 2023
- Date Closed: Sept. 25, 2023
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
Size and Weight
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...