Apple iPhone 11 Pro Max
- LXJK43442
- Sold
Apple iPhone 11 Pro Max
Seller Listing Description
Apple iPhone 11 Pro Max - Gold - Unlocked
64 GB Storage
83% Battery
Body and screen in excellent condition, no signs of wear or damage to body or screen
New 20W Charger and Cable included
Omega Cellular provides a 30-day return policy. Please inspect the device as soon as you receive it so that we may resolve any issues within the 30-day return window. A restocking fee may apply to returns if you have changed your mind and wish to return the phone or cancel your order, this is considered buyer’s remorse and we will deduct a 20% restocking fee from your refund. This allows us to cover shipping costs and fees. Please contact us through your Swappa sales page for any questions about returns.
Battery Health
- 83% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 2, 2023
- Date Updated: Oct. 29, 2023
- Date Closed: Oct. 29, 2023
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Max Specs
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...