Samsung Galaxy S22 Plus
$505
Not Buyable
- LXJJ67901
- Sold
Samsung Galaxy S22 Plus
New
--%
Battery Health
256GB
8GB
Black
Verizon
SM-S906U
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Voorhees, NJ
4.5 of 5.0 stars,
3 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 1, 2023
- Date Updated: Sept. 3, 2023
- Date Closed: Sept. 3, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 19 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 167 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 390 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 157 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...