Apple iPhone 13 Pro Max
- LXIK65356
- Sold
Apple iPhone 13 Pro Max
Seller Listing Description
Apple iPhone 13 Pro Max - 256GB - Sierra Blue in mint condition. Phone has been protected from day one by an Otterbox Defender Pro Series case and an Otterbox Amply Glass Antimicrobial screen protector. Comes in original box along with a charging block, USB to iPhone charging cord and a "C" to iPhone charging cord. Purchased through and used with AT&T wireless service; however, the phone has been unlocked and can be transferred to a compatible cell phone service carrier.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 7, 2023
- Date Updated: Aug. 9, 2023
- Date Closed: Aug. 9, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Max Specs
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...