Apple iPad Mini 6th Gen
- LXIJ36694
- Sold
Apple iPad Mini 6th Gen
Seller Listing Description
Apple IPad Mini 6th Generation 64GB
Space Gray (Wi-Fi)
+DEVICE ONLY
*NEVER BEEN INSTALLED
*FACTORY APPLE WARRANTY (NOT ACTIVATED)
*FREE SHIPPING
* Please make sure your shipping address matches with your PayPal address otherwise the order will be canceled and you will be charged 2% of the order's total amount.
Thank you.
* USA BUYERS ONLY
* NO FORWARDER.
As a Power Seller, I am using my profile code IWW 126 in place of the listing code same quality and without damage items.
Thank you.
KHEM ENTERPRISE
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Shipping Policy
+Shipping Days: Orders ship on Monday, Wednesday, and Friday.
+Weekend Orders: Orders placed Friday afternoon through Sunday will ship on Monday.
+Delays: We are not responsible for delays caused by couriers.
+Expedited Shipping: Expedited shipping is available for an additional charge.
+Free Shipping
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
+Item Condition: All returned items must match the condition shown in the pictures.
+Sealed Devices: If a sealed device is returned for personal reasons (not due to defect), A 25% RESTOCKING FEE WILL APPLY.
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 6, 2023
- Date Updated: Oct. 17, 2023
- Date Closed: Oct. 17, 2023
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...