Apple iPhone Xr
- LXIJ28202
- Sold
Apple iPhone Xr
Seller Listing Description
Model / Storage / Color iPhone XR 128GB Blue
iOS Version: 14.4 (18D52)
IMEI 356834111952257
Battery Health Condition: Battery Life 100%
Carrier Unlocked: NO SIM Restrictions
iCloud Lock: None
Charger / accessories Included: None
Jailbroken Device: No
Additional Information: This iPhone is in excellent condition, it has been well-maintained and is ready to provide you with all the features and performance of a newer device. Don't miss out on the opportunity to own a virtually brand-new smartphone at a fraction of the cost. This listing does not include original box or accessories unless explicitly stated in the description.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Nothing major to note - see photos for more info
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 6, 2023
- Date Updated: Aug. 6, 2023
- Date Closed: Aug. 6, 2023
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...