Apple iPad 7th Gen
$251
Not Buyable
- LXIE05511
- Sold
Apple iPad 7th Gen
Good
--%
Battery Health
128GB
Gray
Unlocked
A2200
Seller Listing Description
This is in great condition with no scratches and only minor wear and tear.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No observable damage
Ships from
Converse, TX
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 1, 2023
- Date Updated: Aug. 8, 2023
- Date Closed: Aug. 8, 2023
Want to sell your Apple iPad 7th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 7th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 8827 mAh |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1620x2160 |
| Screen Size | 259 mm 10.2 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
Size and Weight
| Width | 174 mm 6.9 inches |
| Height | 251 mm 9.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 493 g 17.4 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...