Apple iPhone 13 Pro
$649
Not Buyable
- LXID05378
- Sold
Apple iPhone 13 Pro
Good
--%
Battery Health
256GB
Graphite
Verizon
A2483
Seller Listing Description
Great condition iPhone 13 Pro, originally from Verizon, unlocked for all carriers. 256GB of storage, Graphite color. Free priority shipping included!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small mark on Volume Down button
Ships from
Springfield, MO
5.0 of 5.0 stars,
91 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 31, 2023
- Date Updated: Aug. 27, 2023
- Date Closed: Aug. 27, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3095 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 203 g 7.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...