Apple iPhone 13 Mini
$500
Not Buyable
- LXHZ73656
- Expired
Apple iPhone 13 Mini
Good condition
--%
Battery Health
256GB
Starlight
AT&T
A2481
Seller Listing Description
Device is in good condition and is ready to be used on AT&T / Cricket & all affiliated carriers. All parts have been tested and work perfectly. Purchase comes with new tempered glass & charger cable.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Scratches on the device due to moderate usage. Screen was replaced by Apple in the past. Battery health is 92%. Works perfectly.
Ships from
Snellville, GA
4.5 of 5.0 stars, 678 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 27, 2023
- Date Updated: Sept. 28, 2023
- Date Closed: Sept. 28, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Mini Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2406 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 137 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
Size and Weight
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...