Apple iPhone 11
$186
Not Buyable
- LXHO62660
- Sold
Apple iPhone 11
Good
--%
Battery Health
64GB
Black
Boost
A2111
Seller Listing Description
This IPhone 11 is in good condition it’s only been used by me for about 2 months and was kept in a case, There are no accounts or passwords on the device. I offer free 2-3 day shipping.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone is in great shape just has minor signs of light use as this was my personal phone that I used for about a month.
Ships from
Eastlake, OH
3.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 16, 2023
- Date Updated: July 18, 2023
- Date Closed: July 18, 2023
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...