Apple iPhone 13 Pro Max
- LXHH29273
- Sold
Apple iPhone 13 Pro Max
Seller Listing Description
iPhone 13 Pro Max 128GB Sierra Blue, Unlocked A2484, It's in Mint condition. Battery capacity 91%. Everything works 100% as it should. Sim card is not included. Phone is unlocked for any GSM service like AT&T, T-Mobile, cricket, Metro Pcs, ultra mobile, Verizon or any GSM carrier around the world. Includes 30 day return policy. Selling iPhone 13 Pro Max and lighting cable.
Battery Health
- 91% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Close to mint as it gets. See pictures for details.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 9, 2023
- Date Updated: Aug. 11, 2023
- Date Closed: Aug. 11, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Max Specs
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...