Apple iPhone 12
- LXGH62619
- Expired
Apple iPhone 12
Seller Listing Description
APPLE IPHONE 12 64GB FOR BOOST BLACK COLOR
BRAND NEW FACTORY SEALED!
LISTING INCLUDES DEVICE SEALED IN BOX!
FREE SHIPPING IN USA
LET ME KNOW IF ANY QUESTIONS!
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
All items ship within 2 business days. Weekends do not count as business days.
We will ship to freight forwarding companies as long as the address is US based and is the verified shipping address on PayPal.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
Defective items can be returned for a full refund. We will provide you a prepaid label via email.
Order cancellations or wrong shipping addresses will be subject to a 5% restocking fee.
We do not accept returns for buyers remorse at this time.
We process refunds within 3-5 business days from the time a device is returned and received.
Listing Metadata
- Date Created: June 13, 2023
- Date Updated: June 24, 2023
- Date Closed: June 24, 2023
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...