Samsung Galaxy S9 Plus
$50
Not Buyable
- LXGB08213
- Sold
Samsung Galaxy S9 Plus
Fair
--%
Battery Health
64GB
Blue
Other
Seller Listing Description
Samsung Galaxy S9+
Blue
64gb
Locked to spectrum network
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Scratches from everyday use
Ships from
Milesburg
4.0 of 5.0 stars,
8 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 7, 2023
- Date Updated: July 22, 2023
- Date Closed: July 22, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S9 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S9 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3500 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 531 ppi |
Size and Weight
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 189 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...