Apple iPad Mini 5th Gen
- LXFZ35497
- Sold
Apple iPad Mini 5th Gen
Seller Listing Description
I was sure I needed an iPad mini to complete my Apple Collection, but it turns out I didn't. I've had it a while and used it maybe a handful of times. In mint condition. No marks or scratches. Red protective cover included in the sale, along with the lightening cable and adapter. Both of which are still in the box and were never used.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 5, 2023
- Date Updated: June 6, 2023
- Date Closed: June 6, 2023
Want to sell your Apple iPad Mini 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 5th Gen Specs
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...