Apple iPhone 13
$577
Not Buyable
- LXFW42400
- Sold
Apple iPhone 13
Mint condition
--%
Battery Health
128GB
Midnight
Verizon
A2482
Seller Listing Description
This iPhone is new never used and it comes with a 1 year Apple warranty through June 1st 2024. Swappa will not let me list it as new since it’s been opened to take pictures, but it has never been used. It’s locked to Verizon’s network for 60 days after that it will be automatically unlocked. It will come with its original white screen cover on it and in its original box with all still new original accessories. Thank you
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Germansville, PA
5.0 of 5.0 stars, 101 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 2, 2023
- Date Updated: June 4, 2023
- Date Closed: June 4, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...