Apple iPhone 13
- LXEO18858
- Sold
Apple iPhone 13
Seller Listing Description
iPhone 13 in great condition, this iPhone has had a case and screen protector on it since day one. I am very delicate with my phone and the phone has NEVER been dropped, damaged or had any issues! It's a great phone, smooth scrolling and works like a new phone.
The phone is 100% paid off, and was on Xfinity Mobile network, however, now is unlocked and can go to any mobile network.
Reason for selling is I just upgraded to iPhone 14 Pro.
I can include the leather case with it as bonus and charging cable because we have so many. Let me know if you have any questions or want some pictures!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No damage or repairs made.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 29, 2023
- Date Updated: May 1, 2023
- Date Closed: May 1, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...