Samsung Galaxy S10 Plus
- LXCS23477
- Sold
Samsung Galaxy S10 Plus
Seller Listing Description
Selling an Samsung Galaxy S10+ 128GB Black.
This phone lived inside of a case it's entire life, only micro scratches can be found on the screen. No signs of wear or damage on rest of the device.
Free used Speck phone case included with sale, no charger or any other accessories are included.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Micro scratches on main display, no major scratches found.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 11, 2023
- Date Updated: April 2, 2023
- Date Closed: April 2, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10 Plus Specs
| Capacity | 4100 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 164 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 526 ppi |
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...