Samsung Galaxy A7 2018
$70
Not Buyable
- LXBI99490
- Sold
Samsung Galaxy A7 2018
Mint
--%
Battery Health
128GB
6GB
Blue
Unlocked
SM-A750*
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Rowland Heights, CA
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 3, 2023
- Date Updated: Feb. 24, 2023
- Date Closed: Feb. 24, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy A7 2018?
Sell Similar on Swappa
Galaxy A7 2018 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3300 mAh |
| USB | USB-B Micro |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2220 |
| Screen Size | 154 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 411 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...