Apple iPhone 12 Pro Max
$536
Not Buyable
- LXBF76614
- Sold
Apple iPhone 12 Pro Max
Good
--%
Battery Health
256GB
Pacific Blue
Unlocked
A2342
Seller Listing Description
Unlocked iPhone 12 Pro Max, 256 GB, Blue
Works with all carriers
Clean Imei
IPhone fully tested
No iCloud locks
Battery Health 85%
iOS 16.2
Comes with usb and charging brick
No cracks on the screen. Minor wear and tears. The phone is fully functioning.
Battery Health
- 85% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor wear and tear
Ships from
Westbury, NY
4.5 of 5.0 stars,
158 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We ship out everyday
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 1, 2023
- Date Updated: Feb. 3, 2023
- Date Closed: Feb. 3, 2023
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...