Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
$454
Not Buyable
- LXAY66893
- Canceled
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Good condition
--%
Battery Health
256GB
12GB
Black
T-Mobile
SM-G998U
Seller Listing Description
Lightly Used Samsung Galaxy S21 Ultra 5g 256gb in great condition.
-Battery health is "Good"
-Screen has no scratches
-Originally activated on Tmobile, but is now Unlocked
-Includes Samsung Branded charger and USB A to USB C Cable
-Includes 2 Cases - See Photos
Ships via USPS the next Postal Service day after purchase.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light marking on Frame and Back of Phone. No Major Scratches or dents. Screen is in Perfect Condition.
Ships from
Bradenton, FL
5.0 of 5.0 stars, 6 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 25, 2023
- Date Updated: Jan. 31, 2023
- Date Closed: Jan. 31, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Ultra 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 516 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...