Samsung Galaxy S22 Ultra
$901
Not Buyable
- LXAN73294
- Canceled
Samsung Galaxy S22 Ultra
Mint condition
--%
Battery Health
512GB
12GB
Black
Unlocked
SM-S908U1
Seller Listing Description
Brand new never been used or activated Samsung Galaxy S22 ultra 5G unlocked for any carrier, 512GB storage, comes as show in the picture .
The phone has never been use or activated! Only list it as mint because I don’t have the box
included: Phone , USB C cable and manual
Only thing that’s missing is the original box
Still has 1 year warranty from Samsung
Feel free to ask questions
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Fort Lauderdale, FL
5.0 of 5.0 stars, 78 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 13, 2023
- Date Updated: Feb. 8, 2023
- Date Closed: Feb. 8, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Ultra Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...