Google Pixel 3 XL
$113
Not Buyable
- LXAA19859
- Sold
Google Pixel 3 XL
Good
--%
Battery Health
64GB
Black
Unlocked
Google Edition
Seller Listing Description
Minor case wear, otherwise in excellent condition. Hasn't been used in months since I bought my Pixel 6, and so the battery has fewer wear cycles.
Comes with original box, Spigen case and screen protector.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Case wear on rear side located in lower right corner
Ships from
Bloomington, IL
5.0 of 5.0 stars,
3 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 31, 2022
- Date Updated: Jan. 26, 2023
- Date Closed: Jan. 26, 2023
Want to sell your Google Pixel 3 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3 XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3430 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 522 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 184 g 6.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...