Apple iPhone 13 Pro Max
- LWJZ82751
- Sold
Apple iPhone 13 Pro Max
Seller Listing Description
After a failed Android experiment, I purchased this iPhone 13 Pro Max back in June to use for a few months until the 14 released. Now that the 14 has arrived, I'm selling this one. It's been used very lightly for 3 months and is still in mint condition. It has been in a case and under a glass screen protector since day 1.
I will leave the screen protector on and send along the case. The case is a navy Apple Silicone Case and shows some signs of wear, but is still in good shape.
You'll receive a USB-C to Lightning cable, original iPhone 13 Pro Max packaging, and the iPhone itself, and the case.
I take pride in selling devices I would be comfortable buying. Please see my previous Swappa experience and comment with any concerns, but also buy with confidence.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 17, 2022
- Date Updated: Sept. 20, 2022
- Date Closed: Sept. 20, 2022
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Max Specs
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...