Apple iPhone Xs Max
- LWHU45786
- Sold
Apple iPhone Xs Max
Seller Listing Description
iPhone XS Max 64 GB Gold in Very Good Condition. Small specks and scratches on back. Scratches and scuffs on sides. Some scratches on screen. Damage is pictured and purely cosmetic. Battery health is 91%, unlocked for use with any carrier. IMEI is clean and ready for activation. Kept well in screen protector and case.
iOS: 14.8.1
No SIM card or wall charger included. Does not come with original box.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small specks and scratches on back. Scratches and scuffs on sides. Some scratches on screen. Damage is pictured and purely cosmetic.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
If item is not as described, full refund and seller pays shipping. If return is due to any other reason, return window is 30 days and restocking fee is $50.
Listing Metadata
- Date Created: July 22, 2022
- Date Updated: Aug. 1, 2022
- Date Closed: Aug. 1, 2022
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Max Specs
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...