Apple iPhone 13
- LWHT61544
- Sold
Apple iPhone 13
Seller Listing Description
This item is a Like New Device in Mint condition. Device has no marks or scratches. Device has been fully tested and passed our 30-point quality control inspection.
- Fully Unlocked meaning it works on ANY GSM or CDMA carrier. Verizon, AT&T, T-Mobile, Sprint, Straight Talk, Cricket Wireless, all MVNO's, as well as ALL international GSM networks.
- 100% Battery Health
- AppleCare INCLUDED UNTIL May 29, 2024
- Comes with Box & OEM Charger
The device is Fully Functional and 100% GUARANTEED!
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Free Shipping through UPS
45 dollars for Express Shipping
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 21, 2022
- Date Updated: July 24, 2022
- Date Closed: July 24, 2022
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...