Samsung Galaxy S22
- LWDN28769
- Expired
Samsung Galaxy S22
Seller Listing Description
This Samsung Galaxy S22 256GB Phantom Black is brand new and sealed in its original box with all accessories. It is ready for activation on T-Mobile (or Sprint with the proper TNX SIM card), just insert your SIM card or activate eSIM and it will be ready to go.
The phone is eligible for T-Mobile's unlock policy which generally requires 40 days of use on a postpaid line. For more information on this policy, see https://www.t-mobile.com/responsibility/consumer-info/policies/sim-unlock-policy
Fast, free shipping is included. Express is also available for an additional fee. Local delivery is also an option via Swappa's new service.
Ships only to a buyer's PayPal verified address. Returns are not accepted on opened items, and any orders requiring cancelation due to an unverified address or similar issues will have a small fee deducted to cover PayPal's fees.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 2, 2022
- Date Updated: June 4, 2022
- Date Closed: June 4, 2022
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Specs
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...