Google Pixel 2 XL
- LWCK12961
- Canceled
Google Pixel 2 XL
Seller Listing Description
FREE SHIPPING, Phone ONLY
The phone has passed the 25 checkpoint test and comes with a 30-day Warranty.
Phone Only,
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Listing Addendum
If you happen to need a USB-C cable and wall adaptor, just let us know and we'll be glad to provide them for you upon your request.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We offer free shipping via Ground Advantage Mail to make our products more convenient and valuable for you.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
At our company, we make every effort to make our customers happy. However, we understand that sometimes, returns are necessary. That's why we offer full refunds for any returned items. It's important to note that if you decide to return your purchase simply because you changed your mind, we will apply a restocking fee of 15%. This fee is only applicable in cases of buyer's remorse.
Listing Metadata
- Date Created: March 3, 2022
- Date Updated: May 10, 2022
- Date Closed: May 10, 2022
Want to sell your Google Pixel 2 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 2 XL Specs
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1440x2880 |
| Screen Size | 152 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 537 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...