Apple iPhone Xr
$479
Not Buyable
- LWBP92285
- Canceled
Apple iPhone Xr
Mint
--%
Battery Health
256GB
White
Unlocked
A1984
Seller Listing Description
iphone xr 256 comes in generic packaging. battery health is 84%
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Brooklyn, NY
5.0 of 5.0 stars,
10 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
30 days
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 10, 2022
- Date Updated: Feb. 10, 2022
- Date Closed: Feb. 10, 2022
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...