Apple iPad 9th Gen
- LVNT82851
- Sold
Apple iPad 9th Gen
Seller Listing Description
Brand new iPad 9th Gen (newest model). 10.2 inch screen. Wifi only. 256 GB. New in box - never opened. Fast shipment - USPS Priority
* Note for Buyers with non-US PayPal account
An additional 1.5% fee will be charged for buyers with non-US PayPal account
https://swappa.com/faq/sell/sale-fee
"If a buyer with an international PayPal account purchases a listing, Swappa expects them to cover any additional costs a seller may incur in PayPal due to their non-US PayPal account. Sellers can request this additional amount in a comment on the private sale page".
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 24, 2021
- Date Updated: Jan. 22, 2022
- Date Closed: Jan. 22, 2022
Want to sell your Apple iPad 9th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 9th Gen Specs
| Capacity | 8686 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1620x2160 |
| Screen Size | 259 mm 10.2 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 174 mm 6.9 inches |
| Height | 251 mm 9.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 487 g 17.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...