Apple iPhone 13
$865
Not Buyable
- LVNI62159
- Expired
Apple iPhone 13
New
--%
Battery Health
128GB
Starlight
Verizon
A2482
Seller Listing Description
New in the box, still sealed with factory package. Never been opened or activated. Still have 1 year apple warranty.
Can be used on any US carrier, including ATT, TMobile, Verizon, or other MNVO using their towers.
Fast ship. Can drop out at the same day. Extra accessories will be provided.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Sunnyvale, CA
5.0 of 5.0 stars,
15 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 13, 2021
- Date Updated: Jan. 21, 2022
- Date Closed: Jan. 21, 2022
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...