Apple iPad Air 4th Gen
- LVNC46933
- Sold
Apple iPad Air 4th Gen
Seller Listing Description
New iPad Air 4th Gen 64 GB Silver WIFI+Cellular
Model: Apple iPad Air (4th Generation) MYHY2LL/A
Display Type: IPS LED
Network: WIFI + Cellular
Storage Capacity: 64 GB
Battery Run Time: 10 hrs
Color: Silver
Connectivity: Bluetooth, USB-C
Processor: Hexa Core
Processor Model: Apple A14 Bionic
Features: Retina Display, Accelerometer, Ambient Light Sensor, Barometer, Apple Pencil Support
Screen Size:10.9 in
Maximum Resolution: 2360 x 1640
New Apple Magic Keyboard w\ Trackpad for iPadPro & iPadAir 4th Gen - Black
Model: MXQT2LL/A - A2261
Both items shipped USPS Priority with tracking, insurance, and signature.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 6, 2021
- Date Updated: Dec. 7, 2021
- Date Closed: Dec. 7, 2021
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...