Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G
- LVMW96789
- Sold
Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G
Seller Listing Description
Samsung Galaxy Note 10+ 5G, bought off eBay in September 2021. Originally AT&T model, but is network unlocked, and confirmed working on Google Fi with 5G connectivity. In excellent condition, purchased as "Open Box" item and used with a case and (factory) screen protector. Selling because I upgraded to a Galaxy S21 Ultra. Includes phone, case, camera lens screen protector (installed) and generic charger.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Maybe some light wear and tear, nothing more
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 1, 2021
- Date Updated: Dec. 5, 2021
- Date Closed: Dec. 5, 2021
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus 5G Specs
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...