Google Pixel 5
- LVGO07638
- Sold
Google Pixel 5
Seller Listing Description
I am selling my secondary phone, the Google Pixel 5 in Sage Green. This is very lightly used. I don't see any visible scratches or dents on the phone. It has always been in a case and has always had a screen protector on for its whole life. I have multiple cases for the phone and can easily include them in the shipment as well if requested, including Dbrand, Caseology, Spigen and the Google green chameleon fabric case. I've always treated this phone well with battery life and haven't really stressed it much at all.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 20, 2021
- Date Updated: June 20, 2021
- Date Closed: June 20, 2021
Want to sell your Google Pixel 5?
Sell Similar on Swappa
Pixel 5 Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 48 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, Qi reverse | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 151 mm 5.9 inches |
| Pixels Per Inch | 437 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 145 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 151 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...