Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
- LVEP71244
- Sold
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Seller Listing Description
Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256GB Mint Condition, Extras!! Rarely used, bought it as a backup. Comes with two Ringke Cases,(Black Camo, and Grey) The Grey one is unused. Dbrand Camera Module Skins, Spigen Neo Flex Screen protector (2pack), Unique Me Screen protector (2), SAMSUNG S-PEN, and a USB-C Charging Cable and Fast Charger.The fast charger came from my S20 Plus I traded into Samsung for this S21. Feel free to ask any questions.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 30, 2021
- Date Updated: May 1, 2021
- Date Closed: May 1, 2021
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Ultra 5G Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 516 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...