Apple iPhone 12 Pro Max
- LVEE68714
- Sold
Apple iPhone 12 Pro Max
Seller Listing Description
Includes:
- iPhone 12 Pro Max 128gb T-Mobile
- Type-C to Lightning Cable
- Battery condition is 100%
////////SHIPPING DETAILS////////
USPS Standard 3-5 day: Free
USPS Express (Expedited): $18
*Alternative Shipping Options may be available upon request
////////RETURNS POLICY/////////
- NO RETURNS OR EXCHANGES AFTER 14 DAYS.
* If within those 14 days, the item must be in the same condition and in original packaging.
- A 15% restocking fee will be charged on non-defective items and 3% fee for refunds issued due to any reasons where the buyer is considered the party responsible for causing it.
- Refund will be issued within 2 business days after the device is received
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The overall condition of this device is 9/10. The frame and back glass are in pristine conditions with no signs of use. The front glass has very minor cosmetic imperfections that are only noticeable under direct light. Please see the attached images for a more detailed view of the conditions. It has never been dropped or repaired!
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 18, 2021
- Date Updated: April 22, 2021
- Date Closed: April 22, 2021
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...